Koniec sezonu już nieuchronnie nadszedł. Dzieci poszły do szkoły, liście spadają z drzew, aura za oknem robi się coraz bardziej jesienna. W przypadku basenów zewnętrznych należy przygotować się do zimy. Warto poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio zabezpieczyć nasz basen przed mrozem. Uszkodzenia niecki, bądź też osprzętu mogą być bardzo kosztowne. Dodatkowo ułatwimy sobie prace przy starcie sezonu za rok.

W naszym sklepie internetowm Baseny-Sauny.pl oferujemy najwyższej jakości chemię basenową oraz chemię do wanien Spa ( jacuzzi).

 

Po opuszczeniu poziomu wody warto jest umyć ściany niecki np. Fliser K Super pozostawione brudne ściany na wiosnę będą dużo trudniejsze do umycia.

Następnie należy przechlorować wodę, aby była zdezynfekowana. Później możemy przystąpić do  konserwacji obiektu. Do samej wody warto jest dodać odpowiednie środki konserwujące, np Winterkonserwant, który zapobiegnie rozwojowi glonów oraz powstawaniu osadów.

 

winterkorserwant 5kg

Na samym końcu przykrywamy basen. Jeśli nie mamy specjalnej, pokrywy lub folii, przyda się folia ogrodowa, budowlana. Zanieczyszczenia nie będą dostawały do wewnątrz, a to znów ułatwi nam przygotowania na wiosnę.Na samym końcu przykrywamy basen. Jeśli nie mamy specjalnej, pokrywy lub folii, przyda się folia ogrodowa, budowlana. Zanieczyszczenia nie będą dostawały do wewnątrz, a to znów ułatwi nam przygotowania na wiosnę.

Jak więc widać, podstawowe przygotowanie basenu do zimy nie jest aż tak skomplikowane, a  ograniczy ryzyko wystąpienia awarii i ułatwi otwarcie w nowym sezonie.

Więcej informacji na blogu baseny-sauny.pl